Poliüretan Zemin Kaplama

Poliüretan zemin kaplama diğer zemin kaplamalarına göre diğerden kastım ise şunlar solventli epoksi, solventsiz epoksi zemin boyası, akrilik zemin boyaları bu kaplamalara oranla birazdaha farklı olup uygulama ve kullanım alanları diğer kaplama türlerine göre daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Öncelikle bu yazımda sizlere poliüretan zemin kaplama nedir çok kısa ondan bahsedeceğim bu kaplama diğer kaplama türlerine göre daha esnek olup dış mekanlarda ve iç spor sahalarında kullanılan kaplama türlerinin başında gelmekte esnek yapısı sayesinde poliüretanlar yeni binaların zamanla oturmasından kaynaklanan esnekliği kendi bünyesinde emme özelliği sayesinde herhangi bir çatlama ve kopma oluşturmaz fakat diğer zemin kaplama türlerine görede yapımı oldukca dikkat isteyen ve kesinlikle usta kişiler tarafından yapılması gerekmekte epoksi zemin kaplama uygulamasına göre üç aşama değil kesinlikle dört aşama olması gerekmekte çoğu firmalar aslında çoğu firmalar değil tamamı diyeyim poliüretan kaplamanın dört aşamalı uygulamasını yerine getirmekte büyük titizlikle çalışmakda olup fakat uygulama yaptırıcak kişilerin firma yerine daha uygun olsun die dışardan ekip bulup onlara yaptırması ve doğru yönlendirilmemesinden kaynaklı son katı genellikle es geçmektedirler buda onlara ilerleyen zaman da malzemenin renginin solmasına ve seçilen rengin değişmesi ile olumsuz dönmesine sebebiyet vermektedir.

Poliüretan zemin kaplama estetik, dayanıklılık, dirençliliği bir araya getiren çözümdür. Günümüzde zemin kaplamaları için dayanıklılık ve işlevsellik ne kadar önemliyse aynı şekilde estetiklik de önemlidir. Bu noktada bağlantı epoksi zemin kaplamalarıdır. Hem endüstriyel tesisler hem ev içi mekanlar için yaygın olarak tercih edilmektedir. Mekanlarda atmosferi değiştirmede etkili bir faktördür. Poliüretan zemin kaplamaları çok yönlü kullanımıyla dikkat çeken bir kaplama çözümüdür.

Poliüretan zemin kaplama, özellikle inşaat sektörü için avantaj zincirini bir arada tutarak kullanmayı başaran bir çözümdür. Sağladığı avantajlar, uygulama yönteminin kolaylığı dikkate alınarak belirleyici bir faktör olma yolundadır. Geniş bir perspektifte olması , birçok iş alanı için önemli olacak, avantajları ile ışık tutacak özellikte olacaktır. Poliüretan zemin kaplama her uygulanan alanda bir başarı hikayesi yazabilecek özellikleri taşımaktadır. Teknik açıdan değerlendirmelerde, tasarım açısından kapsamda değer veren bir çözümdür. 

Poliüretan Zemin Kaplama Avantajları 

Dayanıklılık : Poliüretan zemin kaplamaları yüksek dayanıklı , aşınmalara, çizilmelere dirençlidir ve uzun ömürlü bir seçenektir.

Kimyasal Dirençlilik : Laboratuvarlarda, fabrikalarda kimyasal maddelerin hakim olduğu alanlarda dayanıklı bir yüzey oluşturur. Bu da uzun süreli kullanım demektir.

Hijyen Standartlarına Uygun : Hastaneler, restoranlar gibi hijyenin kat be kat önemli olduğu alanlarda epoksi zemin kaplama tercih edilerek kolay temizlenme,hijyen sağlanır.

Estetiklik : Poliüretan zemin kaplama geniş renk ve desen seçenekleri ile her mekan ve her alan için tasarıma açıktır.

Hızlı Uygulanma : Poliüretan zemin kaplama hızlı bir uygulama sürecinde gerçekleşir aynı şekilde kuruma süresi kısadır. Özellikle işyerleri için bu özellik büyük önem taşıdığından iş akışı devam eder.

Çevre Dostu : Çevre dostu özellikleri taşıyan poliüretan zemin kaplama inşaat projeleri için tercih sebebidir.

Poliüretan zemin kaplama süreklilik halinde bir gelişim kaydederek zemin kaplamaları içerisinde öncü durumdadır. Gelişen endüstri alanıyla birlikte zemin kaplamalarında da oluşan taleplere cevap verebilme yetisi poliüretan zemin kaplama da fazlasıyla vardır. Bir zemin kaplamasının dayanıklılığı, aşınmalara karşı dirençliliği, her ortamda performansının yüksek olması en güvenilir çözüm olmasını sağlamıştır.

Estetik açıdan değerlendirildiğinde poliüretan zemin kaplama geniş renk seçeneğine sahiptir. Desenler, dokular, tasarım açısından ,trend açısından özelleştirilebilir. Bu çeşitlilik birçok sektöre ayak uydurabilmesini sağlamaktadır. poliüretan zemin kaplama beklentilere, taleplere ve önceliklere cevap verebilecek esneklikte bir çözümdür.

Poliüretan Zemin Kaplama Kullanım Alanları 

Poliüretan zemin kaplama kullanım alanlarının geniş bir çerçevede olması sebebi; dayanıklılık, kimyasal dirençlikleri olması, estetik çeşitliliği sayılabilir. Bu kaplamalar ihtiyaca ve kullanım alanına göre değişebilmektedir.

* Endüstriyel tesislerde,
* Sağlık sektöründe,
* Gıda sektöründe,
* Otomotiv sektöründe,
* Garajlar, bodrum katları,
*  Evlerde,
* Ofis binaları,
*  Alışveriş merkezleri
* Eğitim kurumları,
* Sergi alanları,
* Havaalanları,
* Çiftlikler, seralar
* Spor salonları,
* Denizcilik sektörü,

Poliüretan zemin kaplama, gün geçtikçe performans açısından artı bir ivme kazanmakta bu da çeşitli uygulama alanları için etkili bir çözüm haline gelmesini sağlamaktadır. Temel avantajları dikkate alındığında uzun ömürlülüğü ve güvenilir bir zemin kaplama çözümü olduğu kabul edilen bir gerçektir. Hijyen  standartlarının önem taşıdığı yerlerde poliüretan zemin kaplama vazgeçilmez bir seçenektir. Bu alanlarda temizlik her zaman ön planda olduğundan tek çözümdür.

Poliüretan zemin kaplama, teknolojik gelişmeler ışığında daha da ilerleme kaydetmiş, çok daha önemli bir hale gelmiştir. Bu da mekanlar için hem fonksiyonel hem görsel açıdan ihtiyacın tam anlamıyla karşılanması anlamına gelmektedir. Sağladığı avantajlar ile , yenilenen formülasyonları ile uzun vadeli kullanımda güvenilirdir. Bugün olduğu kadar gelecekte de poliüretan zemin kaplama , yaygın kullanımına devam edecektir. Modern yaşam için ihtiyaçların devamlılığı demek Poliüretan zemin kaplama tercihinin sürekliliğinin devam edeceğini göstermektedir.

Hızlı iletişim
  • 0216 398 71 94
  • 05418266515
  • info@epoksinedir.com
Bize Ulaşın
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara